انواع اکانت دولوپر اپل چیست؟

روزی که گوشی iPhone توسط شرکت اپل معرفی شد. روشی نوین را برای نحوه انتشار برنامه و بازی برای پلتفرم‌های خودش را ارایه نمود. کم کم سایر شرکت‌های فناوری مانند گوگل نیز با توجه به موفقیت‌های بزرگی که اپل در این حوزه به دست آورد روشی مشابه را اتخاذ کردند که یک مورد از آن تصمیمات ملزم کردن دارندگان محصولات IOS، به ایجاد اکانت دولوپر اپل است.

 

اکانت اپل دولوپر

 

 

در روشی که اپل ارایه کرد. برنامه‌نویس‌ها، توسعه دهنده‌ها، ملزم به خرید نوعی حساب کاربری ویژه با عنوان Apple Developer Account شدند. بدون اکانت دولوپر اپل، نمی‌توان هیچ اپلیکیشن یا بازی را به صورت قانونی برای اجرا روی دستگاه‌های آیفون، آیپد و مک بوک منتشر کرد.

 

چرا باید Apple Developer Account ( اکانت اپل دولوپر) داشت ؟

اگر در زمینه طراحی اپلیکشین، یا بازی برای پلتفرم‌های iOS ، OS X یا watchOS و tvOS کار کرده باشید. حتما متوجه شده‌اید که در نهایت جهت انتشار عمومی برنامه یا باید اکانت دولوپر اپل تهیه کنید.

البته راه دیگری که هم اکنون متاسفانه در کشور ما رواح بیشتری دارد. انتشار برنامه در فروشگاه‌های ثالث که اغلب پس از طی مدتی توسط اپل مسدود می‌شوند.

همچنین در رواشی دیگر انتشار برنامه مختص دستگاه‌های Jailbreak شده می‌باشد و در دستگاه‌های قانونی ،نمی‌توان اجرا کرد.

اکانت دولوپر شخصی ویژه افراد حقیقی است. و پس از انتشار برنامه در App Store در بخش جزییات سازندگان، نام شخص حقیقی نشان داده می‌شود اما در اکانت دولوپر شرکتی نام شرکت یا سازمان تولید کننده، نمایش داده می‌شود. 

پس با این تفاسیر کاملا بدیهی است که چرا باید اکانت دولوپر اپل تهیه کرد. برای این موضوع سامانه خودپرداز، در کنار شماست تا به راحتی، و اطمینان خاطر سفارش صفر تا صد ایجاد اکانت دولوپر اپل انجام دهد.

ایجاد اکانت اپل دولوپر Enterprise

برای ایجاد اکانت دولوپر ( Apple Developer Account )  ابتدا باید در سایت Apple ثبت نام کنید، سپس با پرداخت حدودا 99 دلار برای مدت یکسال Apple Developer Account از نوع Organization یا همان Enterprise تهیه کنید.

که البته این مبلغ بدون احتساب مالیات می‌باشد، و بسته به آدرسی که در هنگام ثبت نام برای اپل آیدی تعریف نمودید این مبلغ متفاوت می باشد. هنگام ساخت این اکانت به این مورد بسیار مهم توجه نمایید که باید به آدرسی که در زمان ثبت نام وارد کردید با آدرس کارت بانکی که تهیه کردید دقیقا یکی باشد در غیر اینصورت اکانت غیر فعال میگردد.

یکی از روش‌های پرداخت وجه استفاده از آیتونز گیفت کارت یا اپل گیفت کارت از سامانه خودپرداز است. که می‌توانید حساب خود را از این طریق شارژ نمایید. و راه دوم خرید کارت ارزی بین المللی مثل ویزا کارت و یا مستر کارت است.